U nas złomujesz, więcej zyskujesz!

500 858 610

wybierz język: plspacerdespacerenspacerru

Bądź legalny - kasuj legalnie, skup aut

Bądź legalny

Zbycie samochodu, a prawo.

Jeśli posiadasz stary samochód,którego stan techniczny uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze, masz do wyboru kilka wyjść rozwiązania problemu który on stanowi.

Po pierwsze pamiętaj,że według naszego prawa każde auto zarejestrowane w Wydziale Komunikacji, czyli generalnie takie, do którego posiadasz dowód rejestracyjny ? podlega ubezpieczeniu OC. Nawet gdy to auto stoi od roku pod drzewem na podwórku, troska o ciągłość jego ubezpieczenia jest twoim obowiązkiem za którego niedopełnienie nakładane są surowe kary. Według stawek Funduszu Gwarancyjnego. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że legalny skup samochodów jest prawnym obowiązkiem.


Tutaj ludzie próbują radzić sobie na kilka możliwych, niekoniecznie słusznych i skutecznych sposobów:

 1. Sprzedam za grosze młodzikowi niech pojeździ...

  Odsprzedają auto w kiepskim stanie technicznym dalszym użytkownikom, często osobą młodym i nieodpowiedzialnym; otrzymana kwota jest z reguły niewiele większa od tej którą oferuje Stacja Demontażu, a konsekwencje mogą być tragiczne. W przypadku spowodowanie wypadku przez osobę, której odsprzedaliśmy niesprawne auto, my również stajemy się za całość sytuacji odpowiedzialni: po pierwsze w swoim sumieniu, ale także bardzo często wobec organów prawa, które mogą w takiej sytuacji zacząć dociekać. Choćby legalności ostatnio przeprowadzonego przeglądu technicznego. Czy warto za 100-150zł, narażać siebie i innych?
 2. Oddam na złom i po sprawie..

  Drugim spotykanym rozwiązaniem jest przekazanie auta, zamiast na Stację Demontażu, wprost do składnicy złomu. Złomy nie posiadają uprawnień wydawania stosownych dokumentów,a jeśli je wydają to dzieje się to nielegalnie. Co w przypadku wykrycia podczas kontroli wiąże się z unieważnieniem takiego zaświadczenia i obciążenia pokaźną karą pieniężną. Wszystkich powiązanych, łącznie z tym kto nielegalnie odprowadził auto na złom zamiast do Stacji Demontażu. W konsekwencji, oddając auto na złom, możecie zostać bez samochodu, bez zaświadczenia do wyrejestrowania, i dodatkowo zostaniecie obciążeni karą pieniężną, która jak pokazuje doświadczenie przekroczy wielokrotnie wartość waszego auta.
 3. Rozbiorę sam, jeszcze zarobię przy okazji...

  Równie często ludzie, samochody zużyte i nie do jazdy, rozbierają samodzielnie na podwórku, próbując sprzedać je na części. Sposób tak samo nie trafiony jak poprzednie. Części jest na rynku zalew i sprzedać cokolwiek szczególnie działając jednorazowo jest bardzo trudno.

Lecz co ważniejsze, co wówczas jeżeli zostaniecie tylko z samym dowodem?

Otóż ubezpieczenie dalej trzeba płacić, a kary za brak OC, jak wspomniano, na chwilę obecną przekraczają nawet 500 Euro od samochodu.
Niektórzy spisują w takiej sytuacji ?lewe? umowy na fikcyjne, zmarłe postacie,itp. Myśląc że to załatwi sprawę. I tu się mylą: Wydział Komunikacji posiada ścisły rejestr wszystkich zarejestrowanych pojazdów (CEPIK) i jeżeli zgłosicie na podstawie ?lewej? umowy tylko ZBYCIE, a auto nie zostanie przez tą drugą stronę przerejestrowane, to prędzej czy później, na podstawie ewidencji wydziału komunikacji i tej ewidencji którą prowadzi Fundusz Gwarancyjny, za brak ubezpieczenia obciążą właśnie was. Także jeśli auto zabierze od was zwykły handlarz na podstawie umowy, może się okazać że już w wydziale wyjdzie na jaw, że na tą osobę z którą ?niby? spisaliście umowę to figuruje już kilkadziesiąt, a w skrajnych przypadkach kilkaset innych aut. Konsekwencje jak wyżej.. Brak auta, sprawa karna w wydziale komunikacji, brak możliwości wyrejestrowania. Brak podstawy do wycofania OC. A jeśli wycofacie OC znowu ?na lewo? po prostu wypowiadając Umowę w ubezpieczalni, a Fundusz Gwarancyjny sprawdza to systematycznie,wówczas jeszcze Kara z funduszu, wspomniane 500 euro na początek. Dlatego lepiej nie kombinować żyjąc w stresie i oddać pojazd do autokasacji.

Zdarza się, też, że osoba dzwoni do Stacji Demontażu, z zapytaniem jak skasować takie auto od którego został tylko dowód? Otóż ni jak. Za każdy brakujący kilogram masy własnej Stacja może policzyć do 10zł; wystarczy sobie to przemnożyć, średnio razy 1000kg. A jeśli faktycznie został tylko dowód to Stacja, z powodu braku cech identyfikujących pojazd ? auta nie przyjmie za żadne pieniądze. Gdy to zrobi a sprawa się ujawni, podobnie jak wyżej ukarani zostaną wszyscy.

Poza tym, jeśli samodzielnie rozbierasz u siebie na podwórku, co robisz ze śmieciami, plastikami, tapicerkę,olejami, płynami ??? Pomyśl też o tym co robi z nimi zwykły złom?
Organ kontrolny, choćby przejeżdżając obok twojej posesji ma prawo to sprawdzić. A według ustawy, kto poza Stacją demontażu dopuszcza się samodzielnej rozbiórki pojazdów,podlega każe pieniężnej od 10.000 do 300 tys. zł.

A plastiki,co? - wyrzucisz do lasu i będzie dobrze. Olej wylejesz do ziemi i też będzie dobrze. Opony spalisz, no  też dobrze. Tylko dla kogo i na jak długo?

Obszar działania naszej Stacji Demontażu Pojazdów

Sprawdź dojazdy, a także numery telefonów dla poszczególnych miejscowości.

województwo Wielkopolskie

województwo Kujawsko-pomorskie

Pamiętaj, że lepiej skontaktować się z profesjonalnym skupem aut - Stacją Demontażu Pojazdów - niż później martwić się czy nie dostanie się kary finansowej.

Kontakt

czynne 24h 7 dni w tygodniuPamiętaj, że w każdej chwili możesz do nas zadzwonić i zapytać o cokolwiek związanego z autokasacją Twojego auta.

tel. 500 858 610

Pracownicy naszej Stacji Demontażu Pojazdów służą swoim czasem i odpowiedzą na wszystkie pytania

Bądź legalny - złomuj legalnie

Czy wiesz, że za spóźnienia w płaceniu OC możesz dostać karę w wysokości 500 euro?

Czy wiesz, że organ kontrolny ma prawo w każdej chwili sprawdzić czy nie złomujesz pojazdu nielegalnie?

Czy wiesz, że kary za nielegalne złomowanie to koszt 10 tys. do 300 tys. zł?

Czy wiesz, że złomując auto w Stacji Demontażu Pojazdów możesz zarobić tyle co sprzedając auto 'młodzikowi'?

Koncesjonowani Partnerzy

StacjaKasacja.pl

stacjakasacja

Kontakt - województwo lubuskie

68-212 Trzebiel
ul. Kościuszki 8

tel. 511 222 027

biuro@stacjakasacja.pl

Kapral-Car.pl

kapral-car

Kontakt - woj. kujawsko-pomorskie

88-190 Barcin
Mamlicz 145 (koło Barcina)

tel. 501 551 789

kapral-marcin@wp.pl

Dlaczego warto złomować?

Legalne złomowanie w autoryzowanych Stacjach Demontażu Pojazdów to nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale także wymóg prawny.

Tylko w takim punkcie dostaniesz Zaświadczenie o Demontażu, które musisz złożyć w Wydziale Komunikacji, dzięki czemu unikniesz kary grzywny.
A w naszym punkcie Ci się to opłaci!

Zadzwoń i sprawdź!

Nasi klienci o nas

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Jestem zadowolona i śmiało mogę ich tu polecić. Polecam i pozdrawiam!

Papiery są, wszystko legal. Gościu wporzo.

Sprzedałam, dostałam wszystkie papiery od miłego Pana i załatwione, z głowy!

Rzadko się zdarza trafić na uczciwego sprzedawcę w branży moto, więc tym bardziej wielkie dzięki!

Panowie ze stacji demontażu pojazdów w Mamliczu przyjechali do mnie i zabrali moje starego grata. Wszystko odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Panowie konkretni i do dogadania, więc jak najbardziej polecam. Zbychu

Profeska. Wszystko załatwione jak trzeba. Gregor

Auto-kasacja.pl spisała się znakomicie. Barbara

Jestem bardzo zadowolona z usługi! Panowie są bardzo uprzejmi :) Ania

porządna firma gural1978

Jestem zadowolony z transakcji. No i lepiej się śpi, gdy takie rzeczy załatwione są legalnie.Marek Tomaszewski

Papiery załatwione, kaska do kieszeni i spokój. Pozdrawiam Jan M

Nie wiedziałem, że przy złomowaniu można jeszcze tyle zarobić. Polecam, bo zawsze można się dobrze dogadać. Przemek1982

Cała transakcja poszła gładko. Pozdrawiam!!!Daniel

Auto-Kasacja.pl jest najlepsza! Spoko ekipa, dobrą kwotę dostałem za swojego Kadecika! Polecam!Zdzisłąw Nowak