U nas złomujesz, więcej zyskujesz!

500 858 610

wybierz język: plspacerdespacerenspacerru

Autokasacja, autoszrot - złomowanie

Auto-kasacja

Stacja Demontażu Pojazdów (popularnie Auto-Kasacja lub auto szrot) ? to zakład, prowadzący przetwarzanie, w tym demontaż samochodów wycofanych z eksploatacji.
Uwarunkowania bezpieczeństwa ekologicznego.

Organizacja Stacji Demontażu Pojazdów jest ukierunkowana na zachowanie szczególnej ostrożności w zakresie bezpieczeństwa ekologicznego.

Niewłaściwa gospodarka odpadami może, spowodować poważne zagrożenia dewastacji środowiska naturalnego na terenie SDP, jak i w jej pobliżu, a także w szczególności ujawnia się ona na przykładzie NIELAGALNYCH działalności, gdzie auta rozbierane są całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą, a odpady z nich powstałe stwarzają, przy dużej skali zjawiska zagrożenie katastrofy ekologicznej w danym rejonie.

 

Stacja Demontażu Pojazdów C43 PUH Kapral-Car,

Działamy z upoważnienia Marszałka woj. Kujawsko-pomorskiego. Zobacz nasze pozwolenia i referencje.

Odpowiedzialna gospodarka odpadami pomaga ustrzec się ewentualnych zanieczyszczeń środowiska,i zagrożeń takich, jak:

 • Skażenie środowiska, skażenie ziemi i wód wyciekającymi z aut poddawanych rozbiórce płynami, szczególnie przepracowanymi olejami, płynami hamulcowymi, do spryskiwania szyb a także elektrolitem z akumulatorów oraz paliwem ze zbiorników. Te ostatnie stwarzają także zagrożenie pożarowe,
 • skażenie ziemi i wód materiałami ciężkimi i innymi substancjami stałymi, takimi jak: rtęć, ołów, kadm, azbest oraz materiałami ciężkimi z katalizatorów spalin, wyłączników rtęciowych, akumulatorów,
 • Zanieczyszczenie środowiska i zanieczyszczenie atmosfery substancjami gazowymi szczególnie freonem R12 (lub innymi płynami chłodniczymi) z instalacji klimatyzacyjnej, gazami z instalacji LPG, parami olejów, płynów chłodniczych, elektrolitu oraz parami paliw płynnych (niektóre są także zagrożeniami pożarowymi i wybuchowymi),
 • niszczenie krajobrazu przez odpady i zaśmiecanie terenu.

Zdając sobie sprawę z powyższych zagrożeń SDP (licencjonowane szroty) muszą przeprowadzić dokładną analizę w oparciu o specjalistyczne oceny gospodarki hydro-ściekowej w celu uniknięcia zakażenia gruntów na terenie SDP oraz sąsiednich.
Użycie odpowiednich pojemników oraz skrupulatna gospodarka odpadami uniemożliwia  przedostanie się do atmosfery i gleby odpadów stwarzających potencjalne zagrożenie dla środowiska. Stąd  uszczelnienia powierzchni narażonej na te niebezpieczeństwa. Zastosowanie separatora substancji ropopochodnych oraz specjalistycznych urządzeń, stoi na przeszkodzie nieumyślnemu zakażeniu środowiska.

Przekazując auto do Stacji Demontażu pojazdów należy spełnić następujące wymogi formalne:

Właściciel lub osoba upoważniona  ma obowiązek przedstawić do wglądu dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli była wydana lub stosowne zaświadczenie wystawione przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu. W przypadku kolizji na skutek której policja zatrzymał DR, należy pobrać z Wydz. Kom kserokopię Dowodu rejestracyjnego potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Urząd. Koszt takiej kserokopii to 5zł opłaty skarbowej, sprawa w każdym wydziale w Polsce załatwiana jest "od ręki".

W przypadku zagubienia lub kradzieży dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablic(y) rejestracyjnych, właściciel składa odpowiednie oświadczenie. W takim przypadku, oraz jeżeli właściciel pojazdu nie jest uwidoczniony w dowodzie rejestracyjnym konieczne jest przedstawienie dokumentu własności pojazdu, np: umowy kupna-sprzedaży, faktury, aktu darowizny, odpisu wyroku sądu itp.

Od konieczności opłacania OC, na samochody nie nadające się do dalszej eksploatacji, zwalnia jedynie zezłomowanie pojazdu w Stacji Demontażu.

Fundusz Gwarancyjny

Jest to państwowa instytucja gwarantująca użytkownikom dróg możliwość pozyskania odszkodowania za straty poniesione w wyniku wypadków drogowych. Jeżeli staniecie się ofiarą wypadku w którym sprawca nie posiadał ważnego OC, wówczas to właśnie fundusz gwarancyjny zajmie się sprawą waszego odszkodowania. Jednak z drugiej strony obowiązkiem Funduszu Gwarancyjnego jest też kontrolowanie ważności polisy OC każdego zarejestrowanego auta.

Kary nakładane przez Fundusz Gwarancyjny:
Ilość dni bez OC:

 • 1-3 100 euro
 • 4-10 300 euro
 • powyżej 1o dni kara wynosi równowartość 500 euro zgodnie z aktualnym kursem walut NBP.

Powtórzmy!

Jedynie przekazanie auta do licencjonowanej Stacji Demontażu, możesz zapobiec możliwym do powstania szkodom w wyniku demontażu pojazdu, samochodu, który wraz ze swoimi elementami stanowi ODPAD NIEBEZPIECZNY!
Także od konieczności opłacania OC, na samochody nie nadające się do dalszej eksploatacji, zwalnia wyłącznie zezłomowanie pojazdu w Stacji Demontażu Pojazdów. Dowiedz się więcej o kasacji pojazdów.

Obszar działania naszej Stacji Demontażu Pojazdów

Sprawdź dojazdy, a także numery telefonów dla poszczególnych miejscowości.

Zobacz również nasz cennik i lokalizację oraz kontakt do nas.

Kontakt

czynne 24h 7 dni w tygodniuPamiętaj, że w każdej chwili możesz do nas zadzwonić i zapytać o cokolwiek związanego z autokasacją Twojego auta.

tel. 500 858 610

Pracownicy naszej Stacji Demontażu Pojazdów służą swoim czasem i odpowiedzą na wszystkie pytania

Bądź legalny - złomuj legalnie

Czy wiesz, że za spóźnienia w płaceniu OC możesz dostać karę w wysokości 500 euro?

Czy wiesz, że organ kontrolny ma prawo w każdej chwili sprawdzić czy nie złomujesz pojazdu nielegalnie?

Czy wiesz, że kary za nielegalne złomowanie to koszt 10 tys. do 300 tys. zł?

Czy wiesz, że złomując auto w Stacji Demontażu Pojazdów możesz zarobić tyle co sprzedając auto 'młodzikowi'?

Koncesjonowani Partnerzy

StacjaKasacja.pl

stacjakasacja

Kontakt - województwo lubuskie

68-212 Trzebiel
ul. Kościuszki 8

tel. 511 222 027

biuro@stacjakasacja.pl

Kapral-Car.pl

kapral-car

Kontakt - woj. kujawsko-pomorskie

88-190 Barcin
Mamlicz 145 (koło Barcina)

tel. 501 551 789

kapral-marcin@wp.pl

Dlaczego warto złomować?

Legalne złomowanie w autoryzowanych Stacjach Demontażu Pojazdów to nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale także wymóg prawny.

Tylko w takim punkcie dostaniesz Zaświadczenie o Demontażu, które musisz złożyć w Wydziale Komunikacji, dzięki czemu unikniesz kary grzywny.
A w naszym punkcie Ci się to opłaci!

Zadzwoń i sprawdź!

Nasi klienci o nas

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Jestem zadowolona i śmiało mogę ich tu polecić. Polecam i pozdrawiam!

Papiery są, wszystko legal. Gościu wporzo.

Sprzedałam, dostałam wszystkie papiery od miłego Pana i załatwione, z głowy!

Rzadko się zdarza trafić na uczciwego sprzedawcę w branży moto, więc tym bardziej wielkie dzięki!

Panowie ze stacji demontażu pojazdów w Mamliczu przyjechali do mnie i zabrali moje starego grata. Wszystko odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Panowie konkretni i do dogadania, więc jak najbardziej polecam. Zbychu

Profeska. Wszystko załatwione jak trzeba. Gregor

Auto-kasacja.pl spisała się znakomicie. Barbara

Jestem bardzo zadowolona z usługi! Panowie są bardzo uprzejmi :) Ania

porządna firma gural1978

Jestem zadowolony z transakcji. No i lepiej się śpi, gdy takie rzeczy załatwione są legalnie.Marek Tomaszewski

Papiery załatwione, kaska do kieszeni i spokój. Pozdrawiam Jan M

Nie wiedziałem, że przy złomowaniu można jeszcze tyle zarobić. Polecam, bo zawsze można się dobrze dogadać. Przemek1982

Cała transakcja poszła gładko. Pozdrawiam!!!Daniel

Auto-Kasacja.pl jest najlepsza! Spoko ekipa, dobrą kwotę dostałem za swojego Kadecika! Polecam!Zdzisłąw Nowak